Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

XHUDO

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe


8 June, 2021 @17:23

Xhudistja e suksesshme kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Gjakova në ndeshjen për medaljen e bronztë e mposhti xhudisten nga Serbia, Marica Perisic.

Xhudistja jonë garoi në kategorinë deri 57 kg.

Kjo është medalja e parë për Kosovën në këtë Kampionat Botëror, në të cilin vendi ynë po përfaqësohet me 5 xhudistë.

Gjithashtu kjo është edhe medalja e parë e Nora Gjakovës në një Kampionat Botëror.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo