Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RENDITJA BOTËRORE

Nora Gjakova mbyll vitin në krye të renditjes botërore

Nora Gjakova mbyll vitin në krye të renditjes botërore


22 December, 2021 @10:20

Kampionia olimpike e Kosovës Nora Gjakova, ka mbyllë vitin në maje të renditjes botërore të xhudisteve për këtë vit.

Gjakova, që mori të artën olimpike në Tokio ka kryer vitin me 5880 pikë në renditje, duke e lënë pas konkurrenten kryesore të saj Jessica Klimkait nga Kanadaja.

Nora Gjakova

Nora Gjakova garon në kategorinë deri në 57 kilogramë në xhudo.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo