Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

Foto: Real Betis

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin


20 January, 2021 @11:42

Paris Saint-Germain si duket ka një simpati tejet të madhe për lojtarët e Barcelonës. Skuadra franceze tashmë është e ditur se po tenton që të transferojë Lionel Messin.

Ylli argjentinas ka kontratë me skuadrën katalunase deri në fund të këtij edicioni dhe mund të kalojë në radhët e kampionit nga Ligue 1 si lojtar i lirë.

Por, PSG nuk është e interesuar vetëm në gjashtë herë fituesin e Topit të Artë, pasi ka shënjestëruar edhe mbrojtësin e djathtë të Blaugranasve, Emerson, raporton Diario Sport.

Lojtari 22-vjeçar është duke pritur ende që të bëjë një paraqitje në ekipin e parë të Barcelonës, që kur kompletoi kalimin nga Altetico Miniero në vitin 2019 për 13 milionë euro.

PSG është e vendosur që të transferojë Emersonin, që aktualisht është në huazim te Real Betisi.

Mauricio Pochettino thuhet se është fans i lojës së tij dhe kërkon që qysh në këtë afat kalimtar të janarit t’i marrë shërbimet e tij.


LIGUE 1

Dijoni 4 ndeshje pa fitore, 18 minuta për Celinën

Ligue 1

Dijoni 4 ndeshje pa fitore, 18 minuta për Celinën

27/01/21 @ 22:59

PARIS

PSG afër huazimit të Dele Allit

Premier League/Ligue 1/Transfere

PSG afër huazimit të Dele Allit

27/01/21 @ 00:19

MEDIA TALK

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

Ligue 1/La Liga/Transfere

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

26/01/21 @ 21:12

KONTRATA

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

Ligue 1/Transfere

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

24/01/21 @ 14:27

PARIS

Neymar 100

Ligue 1

Neymar 100

22/01/21 @ 23:27

LIGUE 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

Ligue 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

22/01/21 @ 23:00

OLYMPIQUE

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

Serie A/Ligue 1/Transfere

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

22/01/21 @ 00:31

DREJT EKIPIT TË RI

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

Serie A/Ligue 1/Transfere

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

21/01/21 @ 11:41

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Ligue 1/La Liga/Transfere

Monaco tenton transferimin e Marcelos

19/01/21 @ 12:08

ARBËR ZENELI

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

17/01/21 @ 20:56


Të gjitha lajmet nga Ligue 1