Të gjitha lajmet

SILVERST"ON"E

Qeveria britanike i jep dritë të gjelbër garave në Silverstone këtë verë

Qeveria britanike i jep dritë të gjelbër garave në Silverstone këtë verë

31 May, 2020 @22:55

Formula 1 ka marrë dritën e gjelbër nga qeveria britanike sot, ka bërë të ditur BBC Sports.

Kështu, në shtegun Silverstone do të mund të mbahen dy gara nga kalendari i sivjetëm i Formulës 1.

Burimet nga F1 i kanë bërë të ditur BBC Sportit se të gjithë personat e involvuar në garë, nuk do të duhet të vetizolohen për 14 ditë me të arritur në Britani të Madhe - si masë lehtësimi për ngjarjet e mëdha sportive.

FERRARI

Vettel ndahet me Ferrarin

12 May, 2020 @2:26

Piloti gjerman i Formula 1, Sebastian Vettel do të ndahet me ekipin e tij Ferrari në fund të këtij viti.…

FERRARI

Vettel mund të rinovojë kontratën

17 April, 2020 @14:23

Piloti gjerman i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka dhënë sinjale se mund të vazhdojë kontratën me ekipin e tij para se…

CORONAVIRUS @ F1

Shtyhen edhe tre gara tjera të F1

19 March, 2020 @23:51

Krerët e Formula 1 kanë konfirmuar sot se garat për Shpërblimin e madh të Holandës dhe të Spanjës janë shtyer…

CORONAVIRUS

Shtyhen edhe dy garat tjera pas Australian GP

13 March, 2020 @13:43

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka bërë të ditur se për shkak të pandemisë coronavirus, është marrë vendimi që të…

ANULOHET GARA FILLESTARE E SEZONIT

F1: Nuk fillon sezoni

13 March, 2020 @0:17

Para pak çastesh edhe Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit FIA ka marrë vendimin për të ndalë të gjitha aktivitetet rreth fillimit…

Të gjitha lajmet nga Formula 1