Të gjitha lajmet

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Foto: Getty Images

Real Madrid dëshiron Hakimin


23 January, 2021 @12:22

Problemet financiare të Inter rrezikojnë qëndrimin e Hakimit në Inter.

Klubi italian nuk mund të bënte pagesën e këstit të parë të transferimit të skuadrës në kohë, i cili arriti në 10 milionë euro dhe skadoi në dhjetor. Corriere dello Sport raporton sot se Real Madrid mund të përpiqet ta kthejë lojtarin përsëri.

Në parim, afati për pagimin e këtij kësti të parë ishte zgjatur me marrëveshje të ndërsjellë deri më 30 mars. Arsyeja për këtë datë është se një ditë më vonë, asnjë klub që dëshiron të marrë pjesë në gara evropiane nuk mund të ketë borxhe të papaguara ndaj klubeve të tjera.

Gjithçka dukej në rregull, por skuadra e Real Madrid duket se nuk është e kënaqur me performancën e Interit sa i përket pagesës së borxhit dhe klubi nga Madridi dëshiron që lojtarin ta kthejë përsëri në radhët e veta.

Achraf Hakimi, kishte pasur disa vështirësi muajt e tij të parë në skuadrën e Interit, por ai pastaj është bërë pjesë kryesore e Antonio Conte këtë sezon, në të cilin ai ka shënuar 6 gola dhe ka bërë 5 asistime.


TEAM OF THE HALF-SEASON 2020/21

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

Serie A

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

25/01/21 @ 23:43

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

TOMORI

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

Serie A

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

25/01/21 @ 19:05

TE ROMA

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

Serie A/Transfere

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

25/01/21 @ 18:47

SERIE A

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

24/01/21 @ 20:02

MILAN - ATALANTA

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

23/01/21 @ 20:14

SERIE A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

Serie A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

23/01/21 @ 19:53

SERIA A

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

Serie A/Transfere

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

23/01/21 @ 13:24

TRANSFERE

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

Serie A/Transfere

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

23/01/21 @ 12:48

SERIE A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

Serie A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

22/01/21 @ 22:52


Të gjitha lajmet nga Serie A