Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Real Madrid nuk mund të konkurrojë me sulmin e Atalanta

Foto: Atalanta

Real Madrid nuk mund të konkurrojë me sulmin e Atalanta


23 February, 2021 @10:15

Me Sergio Ramos të mënjanuar për shkak të dëmtimit, Real Madrid do të jetë në rrezik prej skuadrës së Atalantas e cila konsiderohet si një nga skuadrat me sulmin më të frikshëm në Europë.

Los Blancos do të udhëtojnë në Itali për t’u përballur me Atalanta në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve.

Në Bergamo, Zinedine Zidane do të mundohet ta gjejë një zgjidhje për ta ndalur sulmin e frikshëm të Atalantas, pasi La Dea ka shënuar 53 gola tashmë këtë sezon në garën e brendshme.

Dyshja kolumbiane, Luis Muriel dhe Duvan Zapata, kanë shënuar përkatësisht 17 dhe 13 gola.

Ndërkohë, lojtarët që do të jenë në dispocizion të Zidane të mërkurën, kanë shënuar gjithsej 23 gola këtë sezon, me Casemiro që është shënuesi më i mirë mes tyre me gjashtë gola.

Lojtarë të tillë si Karim Benzema, Sergio Ramos, Marcelo, Fede Valverde dhe Eden Hazard nuk do të jenë në gjendje të luajnë në ndeshjen e parë. Prandaj, Real Madrid do të duhet të gjejë mënyra për të shënuar gola.


Cristiano ngrit Juven në pozitën e tretë

Serie A

Cristiano ngrit Juven në pozitën e tretë

22/02/21 @ 22:42

THE HAMMERS

Rice shpreson që Lingard të qëndrojë

Premier League

Rice shpreson që Lingard të qëndrojë

22/02/21 @ 21:55

LA LIGA

Toni Kroos e ‘fton’ Alaba-n që t’i bashkohet Real Madrid-it

Bundesliga/La Liga/Transfere

Toni Kroos e ‘fton’ Alaba-n që t’i bashkohet Real Madrid-it

22/02/21 @ 20:25

SHQIP në BOTË

Voca 90min, Çekiçi 45min në barazimin e skuadrës

International

Voca 90min, Çekiçi 45min në barazimin e skuadrës

22/02/21 @ 19:25

LLAPI

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

FFK Superliga

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

22/02/21 @ 19:00

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

LA LIGA

Toni Kroos e ‘fton’ Alaba-n që t’i bashkohet Real Madrid-it

Bundesliga/La Liga/Transfere

Toni Kroos e ‘fton’ Alaba-n që t’i bashkohet Real Madrid-it

22/02/21 @ 20:25

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

LA LIGA

Courtois heroi i Real Madridit

La Liga

Courtois heroi i Real Madridit

22/02/21 @ 15:13

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

DANI CARDENAS

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

La Liga

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

22/02/21 @ 10:47

REAL MADRID

“Ne do të kthehemi së shpejti”

La Liga

“Ne do të kthehemi së shpejti”

22/02/21 @ 10:25

CULES

Barcelona probleme në mbrojtje

La Liga

Barcelona probleme në mbrojtje

22/02/21 @ 09:29

TRANSFER TALK

Liverpool interesohet për Ocampos

Premier League/La Liga/Transfere

Liverpool interesohet për Ocampos

21/02/21 @ 19:50

LËNDIM

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

La Liga

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

21/02/21 @ 13:49

FORMACIONET ZYRTARE

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

La Liga

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

20/02/21 @ 20:44


Të gjitha lajmet nga La Liga