Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS @ F1

Shtyhen edhe tre gara tjera të F1

Shtyhen edhe tre gara tjera të F1

19 March, 2020 @23:51

Krerët e Formula 1 kanë konfirmuar sot se garat për Shpërblimin e madh të Holandës dhe të Spanjës janë shtyer në kalendarin e garave, derisa Monaco GP është gjithashtu, për shkak të përhapjes së coronavirusit në Evropë.

“Për shkak të përhapjes globale të covid 19 dhe pas diskutimeve me promotorët, është konfirmuar se Heineken Dutch Grand Prix 2020, Gran Premio de Espana 2020 dhe Grand Prix de Monaco 2020, do të shtyhen,” ka shkruar komunikata e Formulës 1.

Para kësaj, ishin shtyer edhe Austrlian GP, Bahrein GP dhe Vietnam GP.

Me të gjitha këto gara të shtyera për një afat të pacaktuar, tashmë nëse gjithçka shkon në rregull, gara e parë e Formulës 1 për vitin 2020 do të mbahej në qershor.

CORONAVIRUS

Shtyhen edhe dy garat tjera pas Australian GP

13 March, 2020 @13:43

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka bërë të ditur se për shkak të pandemisë coronavirus, është marrë vendimi që të…

ANULOHET GARA FILLESTARE E SEZONIT

F1: Nuk fillon sezoni

13 March, 2020 @0:17

Para pak çastesh edhe Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit FIA ka marrë vendimin për të ndalë të gjitha aktivitetet rreth fillimit…

F2

Aksident i rëndë në F2, vdes Anthoine Hubert

Foto: TheGuardian

31 August, 2019 @19:17

Mediat e huaja kanë bërë të ditura se ngasësi Anthoine Hubert nuk i ka mbijetuar lëndimeve të marra nga aksidenti…

BRITISH GP

Super garë, triumfon Hamiltoni për rekord

Foto: EPA/V. Xhemaj via MundoDeportivo

14 July, 2019 @17:01

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1, duke e fituar për rekord…

AUSTRIAN GP

Verstappen me kalim kontravers, triumfon në Austri

Foto: Getty via Eurosport

30 June, 2019 @19:08

Max Verstappen ka fituar garën për Shpërblimin e Madh të Austrisë në Formula 1 sot, pasi që pak para fundit…

Të gjitha lajmet nga Formula 1