Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMULA 1

Turkish Grand Prix shtohet në kalendarin e Formula 1

FOTO / F1

Turkish Grand Prix shtohet në kalendarin e Formula 1


25 August, 2020 @15:26

Pas 9 viteve, Turkish Grand Prix, do të jetë nikoqire për garat e Formula 1

Drejtuesit e Formula 1 kanë konfirmuar se në kalendarin e garave do të jetë edhe Turkish Grand Prix.

Garat në Turkish Grand Prix do të mbahen më 15 nëntor.

Gjithashtu nga kalendari është larguar China Grand Prix, derisa është thënë se mund të shtohet në vitin tjetër përsërsi Shangai.

Lideri aktual në Formula 1 është Lewis Hamilton me 132 pikë, i dyti Max Verstappen me 95 pikë, kurse në vendin e tretë Valtteri Bottas me 89 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports