Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERRARI

Vettel mund të rinovojë kontratën

Vettel mund të rinovojë kontratën


17 April, 2020 @14:23

Piloti gjerman i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka dhënë sinjale se mund të vazhdojë kontratën me ekipin e tij para se të nis sezoni 2020 në Formula 1, që u shtye për shkak të pandemisë coronavirus.

Katër herë kampioni botëror i Formulës 1, Vettel do të mbetet pa kontratë valide në fund të këtij viti. Por, sipas Eurosportit ai është i gatshëm që të nënshkruajë të rejën.

“Aktualisht nuk e dimë se kur dhe si do të vazhdojë stinori, por për marrëveshje të re jam i gatshëm, sepse kam komoditet këtu,” ka thënë Vettel shkruan Eurosport.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports