Të gjitha lajmet

FERRARI

Vettel ndahet me Ferrarin

Vettel ndahet me Ferrarin

12 May, 2020 @2:26

Piloti gjerman i Formula 1, Sebastian Vettel do të ndahet me ekipin e tij Ferrari në fund të këtij viti.

BBC Sport para pak çastesh ka bërë të ditur se bisedat për kontratën e re të pilotit janë ndërprerë pa u arritur një marrëveshje dhe me këtë kuptohet se 32 vjeçari nuk do të jetë në vitin e ardhshëm pjesë e ekipit të famshëm italian.

Katër herë kampioni i botës në këtë sport, Vettel, pritet të zëvendësohet nga spanjolli Carlos Sainz që aktualisht piloton për McLarenin.

Nëse Sainz ndahet me McLarenin, te këta të fundit pritet të shkojë piloti i Renaultsë, Daniel Ricciardo.

FERRARI

Vettel mund të rinovojë kontratën

17 April, 2020 @14:23

Piloti gjerman i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka dhënë sinjale se mund të vazhdojë kontratën me ekipin e tij para se…

CORONAVIRUS @ F1

Shtyhen edhe tre gara tjera të F1

19 March, 2020 @23:51

Krerët e Formula 1 kanë konfirmuar sot se garat për Shpërblimin e madh të Holandës dhe të Spanjës janë shtyer…

CORONAVIRUS

Shtyhen edhe dy garat tjera pas Australian GP

13 March, 2020 @13:43

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka bërë të ditur se për shkak të pandemisë coronavirus, është marrë vendimi që të…

ANULOHET GARA FILLESTARE E SEZONIT

F1: Nuk fillon sezoni

13 March, 2020 @0:17

Para pak çastesh edhe Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit FIA ka marrë vendimin për të ndalë të gjitha aktivitetet rreth fillimit…

F2

Aksident i rëndë në F2, vdes Anthoine Hubert

Foto: TheGuardian

31 August, 2019 @19:17

Mediat e huaja kanë bërë të ditura se ngasësi Anthoine Hubert nuk i ka mbijetuar lëndimeve të marra nga aksidenti…

Të gjitha lajmet nga Formula 1