Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF KASTRIOTI - KBF PENZA

Whitsitt me quadruple-double, Penza me lehtësi

Whitsitt me quadruple-double, Penza me lehtësi


5 February, 2022 @21:37

Penza me lehtësi e mposhti Kastriotin me rezultat 20-150.

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi, gjatë tërë ndeshjes epërsia ishte vetëm te Penza.

Cheal Rael-Whitsitt shkëlqeu me quadruple-double (dyshifror të katërfisht) prej 16 pikëve, 21 asistimeve, 17 kërcime dhe 12 topa të rrëmbyer. Whitsitt u ndihmua edhe nga Diedona Halitaj me 38 pikë, 17 topa të rrëmbyer, 11 asistime, Jeta Zeka me 26 pikë, Ermelinda Gjuka me 24 pikë dhe Aisha Shala me 17 pikë.

Te Kastrioti asnjë lojtare nuk ka shënuar pikë dyshifrore, prej tyre u dallua Yllza Huruglica me 8 pikë.

TABELA AKTUALE

Penza me 11 fitore e 3 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Kastrioti është skuadra e vetme pa fitore e me 14 humbje.

Në xhiron tjetër Penza takohet me Prishtinën, kurse Kastrioti me Vëllaznimin.


BASHKIMI - TREPÇA

Thyhet akulli, Trepça triumfon ndaj Bashkimit

FBK Superliga

Thyhet akulli, Trepça triumfon ndaj Bashkimit

05/02/22 @ 21:20

BASHKIMI - TREPÇA

Ç3: Gjithçka e hapur në ndeshjen Bashkimi - Trepça

FBK Superliga

Ç3: Gjithçka e hapur në ndeshjen Bashkimi - Trepça

05/02/22 @ 20:36

BASHKIMI - TREPÇA

Përfundon pjesa e parë në derbin Bashkimi-Trepça

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në derbin Bashkimi-Trepça

05/02/22 @ 20:05

BASHKIMI - TREPÇA

Ç1: 4 epërsia në ndeshjen Bashkimi-Trepça

FBK Superliga

Ç1: 4 epërsia në ndeshjen Bashkimi-Trepça

05/02/22 @ 19:40

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Rahovecis

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Rahovecis

05/02/22 @ 18:57

BASHKIMI - TREPÇA

Trepça kërkon fitoren e parë kundër Bashkimit

FBK Superliga

Trepça kërkon fitoren e parë kundër Bashkimit

05/02/22 @ 13:15

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

05/02/22 @ 10:03

SUHAREKË

Kampioni shton dy përforcime në skuadër

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni shton dy përforcime në skuadër

04/02/22 @ 22:07

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

05/02/22 @ 22:01

KBF TREPÇA - KBF VËLLAZNIMI

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

FBK Liga e Femrave

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

05/02/22 @ 21:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIII)

01/02/22 @ 12:36

KBF VËLLAZNIMI - KBF PRISHTINA

13 fitore rresht

FBK Liga e Femrave

13 fitore rresht

30/01/22 @ 16:59

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

29/01/22 @ 20:35

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi fiton derbin e parë

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton derbin e parë

29/01/22 @ 18:58

KBF TREPÇA - KBF KASTRIOTI

KBF Trepça me rekord sezonal

FBK Liga e Femrave

KBF Trepça me rekord sezonal

29/01/22 @ 16:33

PENZA

Kampionja aktuale përforcohet me qendrën kolumbiane

FBK Liga e Femrave

Kampionja aktuale përforcohet me qendrën kolumbiane

28/01/22 @ 21:55

IRMA KONJUSHA

Irma Konjusha pensionohet nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Irma Konjusha pensionohet nga basketbolli

27/01/22 @ 21:38

NGA KONFERENCA

Derbi i madh Peja-Prishtina dhe derbi lokal - në Final 8

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Derbi i madh Peja-Prishtina dhe derbi lokal - në Final 8

27/01/22 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave