Të gjitha lajmet

TRANSFERIM

Zyrtare: Zymer Bytyqi transferohet te Konyaspori

FOTO/ KONYASPOR

Zyrtare: Zymer Bytyqi transferohet te Konyaspori


8 January, 2021 @12:43

Sulmuesi kosovar, Zymer Bytyqi, ka nënshkruar kontratë 2.5 vjeçare me klubin turk Konyaspor.

Bytyqi kontratën e nënshkroi me drejtorin e klubit, Adnan Erkan, në Medas Konya.

Bytyqi ka luajtur për klubin norvegjez, Viking, ku në 154 ndeshje të zhvilluara, ka shënuar 23 gola dhe 30 asistime.

Tek ekipi turk Konyaspor, Bytyqi do të bartë fanellën me numrin 14.


NGA SUPERLIGA E KOSOVËS NË CHALLENGE TË ZVICRËS

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

01/02/21 @ 14:36

FENERBAHÇE

Kemal Ademi huazohet

International

Kemal Ademi huazohet

01/02/21 @ 08:31

TURQIA

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

International

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

31/01/21 @ 23:10

TURQIA

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

International

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

31/01/21 @ 23:07

TURQIA

Galatasarayi me dy përforcime

International

Galatasarayi me dy përforcime

31/01/21 @ 22:40

BESIKTAS - TRABZONSPOR

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

International

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

31/01/21 @ 22:13

GENTIAN SELMANI

Dje u transferua, sot debuton

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dje u transferua, sot debuton

31/01/21 @ 18:24

SHQIP NË BOTË

Abrashi debuton për Baselin

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Abrashi debuton për Baselin

31/01/21 @ 18:13

TRANSFER

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

31/01/21 @ 16:22

TRANSFER

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

31/01/21 @ 13:31


Të gjitha lajmet nga International