Të gjitha lajmet

HENDBOLL

6esa përsëri fiton titullin kampion

6esa përsëri fiton titullin kampion

25 May, 2019 @22:26

Skuadra pejane e hendbollit, Besa, duke e mposhtur Kastriotin në dy ndeshjet finale, u shpall kampione e Superligës së Kosovës, për të gjashtën herë rresht.

Fituesi në ndeshjen e dytë u caktua në minutat e fundit, derisa skuadra pejane e mposhti kundërshtarin me rezultat 25-26. Besa gjithashtu ndeshjen e parë e kishte mposhtur Kastriotin me rezultat 16-15.

Besa stinorin e rregullt e përfundoi në krye të tabelës, derisa në gjysmëfinale të Play Offit e mposhti Vëllaznimin e më pas Kastriotin në finale.

Kurse Kastrioti, e përfundoi stinorin e rregullt në pozitën e dytë, derisa në finale arriti duke e mposhtur Prishtinën në gjysmëfinale. Gjithsesi, ferizajasit sezonin nuk e mbyllën pa trofe, pasi që më herët e fituan Kupën e Kosovës.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga