Të gjitha lajmet

ULTRA TRAIL DU MONT BLANC

Arineta Mula, shqiptarja e parë që përfundon Ultra Trail du Mont Blanc!

Arineta Mula, shqiptarja e parë që përfundon Ultra Trail du Mont Blanc!

31 August, 2019 @15:46

Vrapuesja Arineta Mula, shqiptarja që mori pjesë në Ultra Trail du Mont Blanc, që është gara më e vështirë dhe njëherit më e rëndësishme e Ultra Trail World Tour – përmbledhje e të gjitha garave ndërkombëtare në kuadër të Trail Run, u bë e para shqiptare që arriti ta përfundojë me sukses këtë garë.

Arineta e përfundoi me sukses garën prej 99.24 km, ndërsa koha e vrapimit ishte më shumë se 23 orë.

Vlen të përmendet se këtë garë e kanë filluar gjithsej 2132 garues, prej të cilëve 542 nuk e kanë përfunduar garën, pra janë dorëzuar.

TOKIO 2019

Edhe Loriana me medalje Botërori

30 August, 2019 @13:21

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është xhudistja e tretë me radhë nga Kosova që përfundon Kampionatin Botëror Tokio 2019 me medalje…

XHUDO

Nora mposhtet, e mbyll pa medalje

27 August, 2019 @12:30

Pa medalje e ka mbyllur Botërorin e Tokios Nora Gjakova. Xhudistja pejane, e cila garon në kategorinë deri në 57…

KAMPIONATI BOTËROR TOKIO 2019

Nora Gjakova në luftë për të bronztën, ndiqeni direkt

27 August, 2019 @12:12

Xhudistja e radhës nga Kosova që mëton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019 është Nora Gjakova. Ajo…

TOKIO 2019

Majlinda e bronztë, medalja e dytë

26 August, 2019 @16:29

Pas humbjes nga japonezja Uta Abe në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi arriti që ta fitojë ndeshjen për vendin e tretë, për…

TOKIO 2019

Abe mposht Majlindën në gj’finale

26 August, 2019 @12:33

Kampionia Botërore Uta Abe ka mposhtur kampionen Olimpike Majlinda Kelmendi me ippon për të siguruar finalen e Kampionatit Botëror që…

Të gjitha lajmet nga Të tjera