Të gjitha lajmet

NOT

Arti Krasniqi do të garojë për Kosovën

Arti Krasniqi do të garojë për Kosovën

22 August, 2019 @22:52

Notari me të ardhme të ndritur, Arti Krasniqi, do të garojë për Kosovën.

20 vjeçari Krasniqi, është notar i ujëvare të hapura. Ai deri në vitin 2017 ka garuar për Gjermaninë.

Federata e Notit të Kosovës ka arritur marrëveshje me atë të Gjermanisë për Artin për të notuar për Kosovën.

Arti do të debutojë më 25-31 gusht për Kosovën, në Patra të Greqisë, ku do të mbahen Lojërat e dyta Mesdhetare në Rërë.

Komiteti Olimpik i Kosovë do të marrë pjesë për herë të parë në këtë garë

Përveç Aritit, Kosovën do ta përfaqësojnë edhe ekipet e beach volleyt në të dyja konkurrencat me Dhuratë Ismajli, Valmire Ramadani dhe Faton Mustafa e Armend Berisha.

FORTNITE WORLD CUP

Tinejxheri amerikan fiton Kupën e Botës në Fortnite dhe shpërblimin 3mln dollarësh

29 July, 2019 @10:33

Djaloshi 16 vjeçar nga SHBA, Kyle Giersdorf, ka fituar garën e Kupës së Botës në Fortnite për të fituar 3…

FORTNITE KUPA BOTËRORE

E-sports me shpërblim më të madh se Wimbledoni

Fotografitë: The Guardian & NTV

26 July, 2019 @12:21

Kupa Botërore e lojës Fortnite ka shpërblim më të madh sesa Wimbledoni. Garuesit në këtë e-sport do të kenë mundësinë…

BEACH VOLLEY

Vajzat bëhen kampione ballkanike

22 July, 2019 @23:43

Ka përfunduar Kampionati Ballkanik i Beach Volley U20 meshkuj dhe femra. Ekipi kombëtar i Kosovës në beach volley në…

XHUDO

Angazhohen artistët më të mirë për statujën e Majlindës

18 July, 2019 @23:00

Për shumëkë mund të duket e pabesueshme, por aty ku arrijnë sukseset kulminante sportive - gjithçka është e mundur. …

BUDAPEST GRAND PRIX 2019

Akili i artë në Budapest

13 July, 2019 @20:00

Xhudisti Akil Gjakova ka përfunduar misionin e tij në Budapest të Hungarisë me medalje të artë. Ai në finale…

Të gjitha lajmet nga Të tjera