Të gjitha lajmet

ATLETIKË

KA Prizreni bojkoton Federatën

KA Prizreni bojkoton Federatën

1 December, 2016 @14:00

Kryesia e KA Prizren, duke qenë se është klubi i dytë më i suksesshëm në Kosovë në gara për seniorë dhe juniorë, si shenjë pakënaqësie për mospërfaqësimin me së paku një anëtar të klubit në Bordin e Federatës së Atletikës së Kosovës ka vendosur që të tërhiqen të gjithë anëtarët nga këshillet dhe komisionet e FAK-ut.

Kryetari i KA Prizreni, Kemajl Rysha, për gazetaere.com ka thënë se deri në ndonjë vendim të ri, klubi do të merr pjesë në garat e organizuara nga FAK, por nuk e përjashtojnë mundësinë e bojkotimit edhe të garave.SUPERLIGA FUTSALL XHIRO VIII

Liburni e Prishtina fitojnë

29 November, 2016 @10:03

Xhiroja e tetë e Superligës së Kosovës në futsall ka kaluar me 4 ndeshje të zhvilluara, ndërsa Feniksi-Besa nuk u…

DAVIS CUP 2016 FINAL

Argjentinë historike, befasohet Kroacia

28 November, 2016 @15:03

Me fitoren e Federico Delbonisit 3-0 ndaj Ivo Karlovicit, Argjentina ka fituar Davis Kupën e parë në histori të vendit…

FUTSAL

Simitçiu: E përfaqësuam Kosovën denjësisht

28 November, 2016 @13:51

Pas eliminimit nga ‘Elite Round’, përmes një statusi në Facebook u shpreh Arben Simitçiu, trajneri i Feniksit. “Aspak nuk…

VOLEJBOLL

Rezultatet e xhiros VIII dhe orari i xhiros IX në volejboll

30 November, 2018 @16:02

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë të Superligës së meshkujve dhe asaj të femrave në volejboll. Java e nëntë…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

AMERIKANE

Tre sundimtarët e ardhshëm të NBA-së

22 November, 2018 @15:43

Djajtë e kaltër Mike Krzyzewski është në sezonin e 39-të të punës së tij si trajner i ekipit të basketbollit…

KOSOVA

Refuzon sportistët nga Kosova, vërejtje edhe për Indinë

19 November, 2018 @13:11

Pas detyrimit të shtetit të Spanjës nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik që t’i pranojë sportistët e Kosovës me simbolet shtetërore…

Të gjitha lajmet nga Të tjera