Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Besa Famgas fiton thellë ndeshjen ndaj Vëllaznimit

Besa Famgas fiton thellë ndeshjen ndaj Vëllaznimit


Teksti: FHK

17 November, 2021 @9:43

Besa Famgas e Vëllaznimi e kanë luajtur të martën mbrëma ndeshjen e mbetur të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll. Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të aktiviteteve ndërkombëtare të Besës.

Skuadra pejane ka fituar bindshëm ndaj gjakovarë. 35:16 ishte rezultati në fund në të mirë të Besës. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:8.

Denis Shabanoviq me 9 gola ishte më efikasi te Besa Famgas. Mal Luzha u dallua me efikasitet te Vëllaznimi, duke realizuar 8 gola.

Besa Famgas ka fituar tetë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 16 pikë. Vëllaznimi është i katërti me 10 pikë nga nëntë ndeshje.


KUPA e KOSOVËS

Shorti, orari dhe duelet e rrethit të parë të Kosovës

FHK Superliga

Shorti, orari dhe duelet e rrethit të parë të Kosovës

16/11/21 @ 21:11

E SPORTS - BOTËRORI NË IZRAEL

Kosova kupton rivalët në duelet e sotme për CS:GO dhe Dota2

Të tjera

Kosova kupton rivalët në duelet e sotme për CS:GO dhe Dota2

16/11/21 @ 11:09

FORMULA 1

Hammertime në Brazil, Hamilton fiton dhe ngushton garën

Të tjera

Hammertime në Brazil, Hamilton fiton dhe ngushton garën

14/11/21 @ 19:43

DUELET E SË SHTUNËS

Besa lidere fiton derbin, Vëllaznimi me rekord!

FHK Superliga

Besa lidere fiton derbin, Vëllaznimi me rekord!

14/11/21 @ 12:32

KICK - BOXING

Tri medalje nga kick-boksierët e Kosovës

Të tjera

Tri medalje nga kick-boksierët e Kosovës

14/11/21 @ 10:08

E-SPORTS

Dy ekipe nga Kosova për CS:GO dhe Dota2, në Izrael për Botëror

Të tjera

Dy ekipe nga Kosova për CS:GO dhe Dota2, në Izrael për Botëror

12/11/21 @ 13:03

KUPA e KOSOVËS

Shorti, orari dhe duelet e rrethit të parë të Kosovës

FHK Superliga

Shorti, orari dhe duelet e rrethit të parë të Kosovës

16/11/21 @ 21:11

DUELET E SË SHTUNËS

Besa lidere fiton derbin, Vëllaznimi me rekord!

FHK Superliga

Besa lidere fiton derbin, Vëllaznimi me rekord!

14/11/21 @ 12:32

KOSOVA - BELGJIKA

Synohej fitorja, Kosova “kënaqet” me barazim

FHK Superliga

Synohej fitorja, Kosova “kënaqet” me barazim

07/11/21 @ 20:27

PP: KOSOVA-BELGJIKA

Kosova në epërsi pas pjesës së parë ndaj belgëve

FHK Superliga

Kosova në epërsi pas pjesës së parë ndaj belgëve

07/11/21 @ 18:00

DUELI I RADHËS

Nisin përgatitjet për Belgjikën

FHK Superliga

Nisin përgatitjet për Belgjikën

05/11/21 @ 11:10

VËLLAZNIMI - KASTRIOTI

Me 4 gola dallim fitojnë në Gjakovë

FHK Superliga

Me 4 gola dallim fitojnë në Gjakovë

05/11/21 @ 07:56

DUELI KUALIFIKUES

Kosova mposhtet nga Turqia në Eskishehir

FHK Superliga

Kosova mposhtet nga Turqia në Eskishehir

03/11/21 @ 17:40

REPREZENTACIONI I HENDBOLLIT

Grumbullimi të premten, agjenda e Kosovës para ndeshjeve të rëndësishme

FHK Superliga

Grumbullimi të premten, agjenda e Kosovës para ndeshjeve të rëndësishme

27/10/21 @ 21:46

RENDITJA

Kosova përparon në ranglistën e EHF-së

FHK Superliga

Kosova përparon në ranglistën e EHF-së

27/10/21 @ 08:04

SHORTI

Besa takohet me skuadër rumune në raundin e tretë të Kupës Evropiane

FHK Superliga

Besa takohet me skuadër rumune në raundin e tretë të Kupës Evropiane

25/10/21 @ 15:36


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga