Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E SPORTS - BOTËRORI NË IZRAEL

Kosova kupton rivalët në duelet e sotme për CS:GO dhe Dota2

Fotot: E. S për TopSporti.com nga Izraeli

Kosova kupton rivalët në duelet e sotme për CS:GO dhe Dota2


16 November, 2021 @11:09

Ekipet e Kosovës në E-Sports për lojërat CS:GO dhe Dota2 kanë kuptuar kundërshtarët e parë në Kampionatin Botëorr të organizuar nga Federata Botërore IESF.

Ekipet kosovare bashkë me anëtarë të Federatës së Esporteve në Kosovë kanë udhëtuar në Izreal dhe në Asamblenë Botërore presin të pranohen me të drejta të plota.

Kosovo E Sports Team

Përndryshe, kryetari dhe nënkryetari i Federatës, Altin Preniqi dhe Besnik Thaqi, kanë shfrytëzuar rastin t’i falenderojnë mbështetësit dhe Ministrinë e Sportit për përkarhje financiare.

Ndeshjet e Botërorit fillojnë sot, ndërsa ato mund të ndiqen direkt në këtë link

Duelet e Kosovës për sot:

CS:GO: Kosova vs Suedia 11:30h CET
Dota2: Izraeli vs Kosova 11:30h CET


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera