Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E-SPORTS

Dy ekipe nga Kosova për CS:GO dhe Dota2, në Izrael për Botëror

Foto: Xportal/fb

Dy ekipe nga Kosova për CS:GO dhe Dota2, në Izrael për Botëror


12 November, 2021 @13:03

Dy ekipe të Kosovës në CS:GO dhe Dota2 do të nisen për në Izrael më 14 nëntor, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të lojërave elektronike.

Ata do të udhëtojnë bashkë me një delegacion të Federatës së E-sporteve të Kosovës për këtë vend.

Skuadrat kosovare do të jenë pjesë e Botërorit IESF World Championship 13 Finals, ndeshjet e të cilave fillojnë më 16 nëntor.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera