Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BELGJIKA - KOSOVA

Disfatë në Belgjikë, eliminohet Kosova

Disfatë në Belgjikë, eliminohet Kosova


15 January, 2022 @22:33

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll, e mbylli me humbje fazën eliminatore për Botërorin 2023.

Kosova pësoi nga Belgjika me rezultat 33-29.

Drenit Tahirukaj ishte golashënuesi më i mirë me 8 gola.

Kosova e mbylli grupin me 1 fitore 1 barazim dhe 4 humbje.

TABELA AKTUALE

1.Greqia 5 ndeshje, 10 pikë
2.Belgjika 6 ndeshje, 5 pikë
3.Turqia 5 ndeshje, 4 pikë
4.Kosova 6 ndeshje, 3 pikë


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga