Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRALIAN OPEN 2022

Australia anulon vizën e Djokovicit

Australia anulon vizën e Djokovicit


14 January, 2022 @10:40

Shteti australian i ka anuluar vizën tenistit serb Novak Djokovic për të dytën herë radhazi.

Australia

Kështu, Novak Djokovic, tenisti numër një në botë, bartës i parë i Australian Open dhe kampion aktual - nuk do të ketë të drejtë të qëndrojë në Australi si i pavaksinuar.

Edhe pse Djokovic mund të apelojë përsëri në vendimin, Ministri i Emigracionit Alex Hawke nuk ka dashur të rrezikojë “shëndetin e përgjithshëm të popullatës” sipas aktit me fuqi të veçanta të shtetit, që e lejon atë t’ia anulojë vizën secilit që konsiderohet rrezik.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis