Të gjitha lajmet

XHUDO

Distria e Nora me medalje të argjendta

Distria e Nora me medalje të argjendta

12 July, 2019 @21:04

Edhe dy medalje tjera nga xhudistët e Kosovës!

Distria Krasniqi e Nora Gjakova sot arritën deri në finale të kategorive përkatëse në Grand Prixun e Budapestit, ku pësuan humbje, për t’u kthyer kështu me medalje të argjendta në Kosovë. Nora u mposht nga kampionja olimpike Silva (Brazil), kurse Distria u mposht nga japonezja Tonaki Funa.

Pa medalje ditën e sotme e mbylli Majlinda Kelmendi, e cila përfundoi e pesta në kategorinë e saj, por megjithatë fitoi 252 pikë olimpike.

Në Budapest të Hungarisë nesër e pasnesër do të garojnë edhe dy xhudistë tjerë nga Kosova. Akil Gjakova garon të shtunën, e Loriana Kuka të dielën.

GRAND PRIX BUDAPEST

Majlinda mposhtet, Nora e Distria në finale

12 July, 2019 @15:52

Xhudistja më e mirë e Kosovës, Majlinda Kelmendi është mposhtur në gjysmëfinale të Grand Prixit të Hungarisë, duke humbur në…

MOTO & TRIATHLON

Licensohen dy Federata dhe marrrin nga 20 mijë euro

10 July, 2019 @8:32

Federata e Motoçiklizmit të Kosovës dhe ajo e Triathlonit janë licensuar dje nga Ministria e Sportit të Kosovës. Krerët…

KARATE

Karateistët e Kosovës sjellin 9 medalje nga Kroacia

Foto: Federata e Karatesë e Kosovës

9 July, 2019 @19:24

Mes datave 1 dhe 7 korrik, përfaqësues të Kosovës në sportin e karatesë morën pjesë në Kupës Botërore dhe kampin…

KUPA EVROPIANE PËR JUNIORË

Flaka Loxha e artë në Sarajevë

6 July, 2019 @19:32

Xhudistja e re kosovare, Flaka Loxha, ka arritur të merr medaljen e artë në Kupën Evropiane për juniorë që u…

TOUR DE FRANCE 2019

Parashikimi për Tour de France ‘19

6 July, 2019 @15:19

Me lëndimin e Chris Froome, lufta për titullin e kampionit të garës më të madhe në çiklizëm është hapur në…

Të gjitha lajmet nga Të tjera