Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHUDO

Distria e Nora me medalje të argjendta

Distria e Nora me medalje të argjendta


12 July, 2019 @21:04

Edhe dy medalje tjera nga xhudistët e Kosovës!

Distria Krasniqi e Nora Gjakova sot arritën deri në finale të kategorive përkatëse në Grand Prixun e Budapestit, ku pësuan humbje, për t’u kthyer kështu me medalje të argjendta në Kosovë. Nora u mposht nga kampionja olimpike Silva (Brazil), kurse Distria u mposht nga japonezja Tonaki Funa.

Pa medalje ditën e sotme e mbylli Majlinda Kelmendi, e cila përfundoi e pesta në kategorinë e saj, por megjithatë fitoi 252 pikë olimpike.

Në Budapest të Hungarisë nesër e pasnesër do të garojnë edhe dy xhudistë tjerë nga Kosova. Akil Gjakova garon të shtunën, e Loriana Kuka të dielën.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera