Të gjitha lajmet

XHUDO

E artë si zakonisht!

E artë si zakonisht!

22 June, 2019 @17:38

Si zakonisht, edhe këtë herë Majlinda Kelmendi na kthehet me medalje të artë në Kosovë! Kjo medalje është historike për Kosovën, pasi që është e para në kuadër të Lojërave Evropiane.

Krenaria dhe miniera e Kosovës sot triumfoi në Lojërat Evropiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusië, për të dëshmuar edhe një herë që është pakrahasimisht e para kur bëhet fjalë për xhudon e femrave deri në 52 kilogramë.

Në finale Majlinda triumfoi ndaj ruses Natalia Kuziutina, derisa në finale xhudistja pejane arriti pasi mposhti xhudistet Kocher (Zvicër), Pienkowska (Poloni) dhe Buchard (Francë).

Në garë për medalje të artë sot është edhe Nora Gjakova, e cila garon në kategorinë deri në 57 kilogramë, një tjetër dëshmi për punën fantastike të grupit të drejtuar nga Driton Kuka.

XHUDO

Majlinda fiton duelin e parë, arrin çerekfinalen

22 June, 2019 @12:18

Majlinda Kelmendi, pa probleme e ka fituar duelin e parë të saj në Minsk të Bjellorusisë. Krenaria e Kosovës në…

REAGIMI I DRITON KUKËS

Kuka: S’e kemi merituar kështu

Foto nga arkivi

20 June, 2019 @11:13

Edhe trajneri më i madh në Kosovë ka reaguar sot pas mos votimit të ligjit që hap rrugën e sponsorimit…

SPONSORIZIMI NË SPORT

KOK reagon për mos votimin e ligjit

Foto: KOK

20 June, 2019 @11:00

Komiteti Olimpik i Kosovës është shprehur i zhgënjyer me mos kalimin e ligjit mbi tatimin e të ardhurave në korporata…

LOJËRAT EVROPIANE

Publikohet lista e sportistëve për LE Minsk 2019

6 June, 2019 @15:59

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë publike listën prej 12 sportistëve të Kosovës, të cilët do ta përfaqësojnë vendin tonë…

BADMINTON

Organizohet kampionati i vajzave

Foto: L.M / TOPSPORTI

26 May, 2019 @17:38

Sot u organizua Kampionati i parë i Kosovës në badminton për vajzat në grupmosha të reja, në konkurrencën e çifteve. …

Të gjitha lajmet nga Të tjera