Të gjitha lajmet

XHUDO

E artë si zakonisht!

E artë si zakonisht!

22 June, 2019 @17:38

Si zakonisht, edhe këtë herë Majlinda Kelmendi na kthehet me medalje të artë në Kosovë! Kjo medalje është historike për Kosovën, pasi që është e para në kuadër të Lojërave Evropiane.

Krenaria dhe miniera e Kosovës sot triumfoi në Lojërat Evropiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusië, për të dëshmuar edhe një herë që është pakrahasimisht e para kur bëhet fjalë për xhudon e femrave deri në 52 kilogramë.

Në finale Majlinda triumfoi ndaj ruses Natalia Kuziutina, derisa në finale xhudistja pejane arriti pasi mposhti xhudistet Kocher (Zvicër), Pienkowska (Poloni) dhe Buchard (Francë).

Në garë për medalje të artë sot është edhe Nora Gjakova, e cila garon në kategorinë deri në 57 kilogramë, një tjetër dëshmi për punën fantastike të grupit të drejtuar nga Driton Kuka.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga