Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUVENDI ZGJEDHOR FSK

Federata Skitare zgjodhi kryesinë e re

Federata Skitare zgjodhi kryesinë e re


30 January, 2021 @23:04

Federata Skitare e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Kuvendit të saj, ku është zgjedhur kryesia e re për mandatin e ri 4 vjeçar.

Kryetari i mandatit të ri u rizgjodh përsëri kryetari i deritashëm, Milaim Kelmendi, sikurse edhe nënkryetarët e rizgjedhur Shyqri Mema dhe Bujar Turjaka.

Përveç tyre, Kuvendi votoi edhe për anëtarët e Bordit Ekzekutiv duke zgjedhu këta anëtarë: Besforta Topalli Grajçevci, Bujar Turjaka, Ernest Sefaj, Genta Domi, Imer Thaqi, Muhamet Dreshaj, Naser Dedia, Shyqri Mema, Qerim Azizi dhe Xhevdet Arifi.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera