Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KARATE

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian


22 May, 2021 @11:57

Karateisti ynë, Herolind Nishevci, ka fituar medalje të bronztë në Kampionatin Evropian të karatesë, i cili po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Nishevci në ndeshjen vendimtare për medalje në kategorinë +84 kg, e mposhti karateistin nga Azerbejxhani, Asiman Gurbanli.

Para këtij dueli, ai pati shënuar dy fitore duke i mposhtur sipas radhës sllovakun Tomas Kosa dhe izraelitin Ahamd Abu Basal, ndërsa më pas në çerekfinale humbi luftën të cilën ishte duke e fituar nga serbi Slobodan Bitevic. Kurse në repesazh, Herolindi fitoi ndaj boshnjakut Rijad Dzuho dhe fitoi të drejtën të luftojë për medalje.

Kjo mund të mos jetë medalja e vetme e Kosovës në këtë Evropian, pasi që luftë për të bronztën do të ketë edhe karateistja Fortesa Orana.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera