Të gjitha lajmet

EURO 2022

Kosova i fillon me humbje kualifikimet

FHK

Kosova i fillon me humbje kualifikimet


Teksti: FHK

4 November, 2020 @23:47

Kombëtarja e Kosovës në hendboll i ka filluar me humbje kualifikimet për “Euro 2022”. Në Podgoricë, Kosova pësoi 32:25 nga Mali i Zi. Ishte ndeshja e parë e raundit të dytë kualifikues.

Në pjesën e parë djemtë tanë ishin të barabartë, por në të dytën erdhi në shprehje përvoja e Malit të Zi, që luan rregullisht në kampionate evropiane. Po ashtu ndikuan edhe disa gabime që u bënë nga lojtarët tanë. Megjithatë ata kanë dhënë më të mirën e mundshme.

Kosova vetëm për herë të dytë luan në fazën e dytë kualifikuese.

Tani na pret ndeshja e vështirë me Suedinë, të dielën në Prishtinë.

Suedia e Mali i Zi janë top-kombëtare evropiane me lojtarë në nivelet më të larta. Por edhe ne po ngritemi me hapa të shpejtë.

Mali i Zi - Kosova 32:25 (16:14)

Kosova: Jupa 2, Gashi 1, Kabashi 2, Dedaj 4, Terziqi 6, Agushi, Quni 1, Tahirukaj 4, Shabani, Ramosaj 1, Muqolli, Gegaj, Ramadani, Gjuka 2, Zena,  Alaj 2.

HENDBOLL

Prishtina anulon mbledhjen e kuvendit

18 January, 2021 @20:11

Skuadra e Prishtinës nuk ka mbajtur mbledhjen e kuvendit të klubit, e cila ishte paraparë të mbahej sot. Lajmin e…

HENDBOLL

Gjyqtarët e FHK-së fillojnë me ndeshje evropiane

18 January, 2021 @19:14

Federata e Hendbollit të Kosovës sot ka bërë të ditur se gjyqtarët e saj kanë nisur me ndeshje evropiane për…

HENDBOLL

Dy përforcime te Trepça në hendboll

17 January, 2021 @19:39

Skuadra e Trepçës në hendboll ka zyrtarizuar dy përforcimet e reja. Astrit Shala dhe Amar Mujka janë prezentuar sot si…

XHUDO

IJF lëvdon ekipin kosovar dhe trajnerin Kuka

15 January, 2021 @15:13

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) ka lëvduar ekipin kosovar të xhudos pas paraqitjes fenomenale të xhudistëve të drejtuar nga Driton…

FUTSAL

Barcelona - Prishtina transmetohet në TV

15 January, 2021 @15:04

Ekipi i Prishtinës në futsal sot do ta zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj. Bardhekaltërit do të…

Të gjitha lajmet nga Të tjera