Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAGBI

Kosova pranohet në Rugby Europe!

Foto: Kosovo Rugby Federation

Kosova pranohet në Rugby Europe!


3 December, 2021 @12:30

Lajm i mirë për sportin e ragbit në Kosovë.

Sot Federata e Ragbit e Kosovës ka njoftuar që Kosova është pranuar zyrtarisht në Rugby Europe, duke u bërë kështu anëtarja më e re e këtij institucioni.

Në postim, federata në fjalë ka falënderuar bashkëpunëtorët, donatorët, lojtarët e të gjithë ata që ishin pjesë e këtij rrugëtimi.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera