Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ESPORTS

Kosova siguron medaljen në Dota 2

Foto: Xportal Sports

Kosova siguron medaljen në Dota 2


17 November, 2021 @18:45

Me fitoren kundër Hungarisë, sot përfaqësuesit e Kosovës në Dota 2 në IESF World Championship Eilat 2021, kanë siguruar një vend në top 3-shen e kësaj gare, me ç‘rast automatikisht do të rikthehen në shtëpi me një medalje.

Nesër, Kosova do ta vazhdojë rrugëtimin drejt vendit të parë duke u përballur me Çekinë, por çfarëdo që ndodhë në vijim, Kosova minimalisht do ta fitojë medaljen e vendit të tretë në Dota 2.

Përveç garimit në Dota 2, Kosova në këtë kampionat botëror po garon edhe në lojën CS:GO.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera