Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VOLEJBOLL

KV Peja, kampione e Kosovës në volejboll!

Foto. KV Peja

KV Peja, kampione e Kosovës në volejboll!


9 May, 2021 @8:58

KV Peja është skuadra kampione e Kosovës për sezonin 2020/2021 në volejboll në kategorinë e meshkujve!

Skuadra pejane e mposhti mbrëmë Dritën (3-2 në sete) në ndeshjen e tretë të serisë finale, për ta fituar kështu serinë finale me rezultat 3-0.

Në gjysmëfinale, skuadra pejane e kishte eliminuar Golden Eagle Therandën, ndërkohë që më herët gjatë sezonit e kishte fituar edhe Kupën e Kosovës në volejboll.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera