Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

Foto: Getty Images

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit


26 January, 2021 @21:12

Paris Saint-Germain është në garë të ashpër me Manchester Cityn për transferimin e Lionel Messit nga Barcelona.

Sipas asaj që deklaron Leandro Paredes, klubi francez është duke e projektuar transferimin e argjentinasit në verën e këtij viti.

Kontrata e 33-vjeçarit skadon në qershor dhe ai do të jetë lojtar i lirë, e PSG dhe City po tentojnë të bindin atë që të kalojë në radhët e tyre.

Por, Paredes ka thënë se ai do të kishte dëshirë që bashkëkombësi i tij t’i bashkohej atij te kampioni nga Ligue 1.

“Varet nga Leo që të vijë në klub, sepse PSG po përpiqet ta bindë atë,” ka thënë argjentinasi.

“Të jesh në gjendje të stërvitesh nga një trajner nga vendi yt dhe mundësia për të luajtur me Leon është një mundësi e shkëlqyer … Shpresoj të ndodhë,” ka shtuar më tej Paredes.

Neymar po ashtu javë më parë ka shprehur dëshirën që të luajë sërish me Messin.


KONTRATA

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

Ligue 1/Transfere

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

24/01/21 @ 14:27

PARIS

Neymar 100

Ligue 1

Neymar 100

22/01/21 @ 23:27

LIGUE 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

Ligue 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

22/01/21 @ 23:00

OLYMPIQUE

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

Serie A/Ligue 1/Transfere

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

22/01/21 @ 00:31

DREJT EKIPIT TË RI

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

Serie A/Ligue 1/Transfere

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

21/01/21 @ 11:41

MEDIA TALK

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

Ligue 1/La Liga/Transfere

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

20/01/21 @ 11:42

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Ligue 1/La Liga/Transfere

Monaco tenton transferimin e Marcelos

19/01/21 @ 12:08

ARBËR ZENELI

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

17/01/21 @ 20:56

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

17/01/21 @ 17:50

ANGERS - PSG

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

Ligue 1

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

16/01/21 @ 23:31


Të gjitha lajmet nga Ligue 1