Të gjitha lajmet

TOKIO 2019

Majlinda e bronztë, medalja e dytë

Majlinda e bronztë, medalja e dytë

26 August, 2019 @16:29

Pas humbjes nga japonezja Uta Abe në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi arriti që ta fitojë ndeshjen për vendin e tretë, për ta fituar kështu medaljen e bronztë.

Në garë për vendin e tretë Majlinda u ndesh me portugezen Juana Ramos, të cilën e mposhti pa shumë vështirësi.

Pas ditës së dytë të Kampionatit Botëror të xhudos që po mbahet në Japoni, Kosova ndodhet në vendin e 6 nga 147 shtetet sa i përket medaljeve të fituara.

Kosova deri më tash ka fituar dy të bronzta përmes Distria Krasniqit e Majlinda Kelmendit, gjersa Nora Gjakova, Akil Gjakova e Loriana Kuka ditëve të ardhshme mund ta shtojnë numrin e medaljeve të fituara.

TOKIO 2019

Abe mposht Majlindën në gj’finale

26 August, 2019 @12:33

Kampionia Botërore Uta Abe ka mposhtur kampionen Olimpike Majlinda Kelmendi me ippon për të siguruar finalen e Kampionatit Botëror që…

JUDO LIVE

Këtu, ndiqeni direkt Majlindën në Botërorin “Tokio ‘19”

REUTERS/ H. Reka/ Arkiv

26 August, 2019 @11:51

Pas arritjes në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi, kampione Olimpike, do të ndeshet me kampionen aktuale të Botës në xhudo. Dueli…

KAMPIONATI BOTËROR / TOKIO

Distria e bronztë në Japoni

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @13:42

Për herë të parë Kosova merr medalje të bronztë në kategorinë nën 48 kilogramë dhe këtë e arriti xhudistja Distria…

SUPERLIGA

KH Prizreni i kthehet Superligës

23 August, 2019 @12:21

Pas tërheqjes së Dukagjinit nga Superliga, Federata e Hendbollit të Kosovës mori vendim që KH Prizreni të garojë në Superligën…

NOT

Arti Krasniqi do të garojë për Kosovën

22 August, 2019 @22:52

Notari me të ardhme të ndritur, Arti Krasniqi, do të garojë për Kosovën. 20 vjeçari Krasniqi, është notar i ujëvare…

Të gjitha lajmet nga Të tjera