Të gjitha lajmet

XHUDO

Majlinda fiton duelin e parë, arrin çerekfinalen

Majlinda fiton duelin e parë, arrin çerekfinalen

22 June, 2019 @12:18

Majlinda Kelmendi, pa probleme e ka fituar duelin e parë të saj në Minsk të Bjellorusisë.

Krenaria e Kosovës në 1/8 e finales e mposhti zvicranen Fabienne Kocher, për të kaluar kështu në çerekfinale të garës.

Në çerekfinalen e kategorisë deri në 52 kilogramë, Majlinda do të përballet me polaken Karolina Pienkowska, ndaj së cilës xhudistja kosovare është favorite.

Në çerekfinale pak minuta më parë kaloi edhe Nora Gjakova, e cila garon në kategorinë deri në 57 kilogramë. Gjakova fillimisht e kaloi një rreth eliminator pa lojë, sipas shortit, derisa në 1/8 e finales triumfoi ndaj francezes Priscilla Gneto.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga