Të gjitha lajmet

XHUDO

Majlinda fiton duelin e parë, arrin çerekfinalen

Majlinda fiton duelin e parë, arrin çerekfinalen

22 June, 2019 @12:18

Majlinda Kelmendi, pa probleme e ka fituar duelin e parë të saj në Minsk të Bjellorusisë.

Krenaria e Kosovës në 1/8 e finales e mposhti zvicranen Fabienne Kocher, për të kaluar kështu në çerekfinale të garës.

Në çerekfinalen e kategorisë deri në 52 kilogramë, Majlinda do të përballet me polaken Karolina Pienkowska, ndaj së cilës xhudistja kosovare është favorite.

Në çerekfinale pak minuta më parë kaloi edhe Nora Gjakova, e cila garon në kategorinë deri në 57 kilogramë. Gjakova fillimisht e kaloi një rreth eliminator pa lojë, sipas shortit, derisa në 1/8 e finales triumfoi ndaj francezes Priscilla Gneto.

EJU

Kuka i zgjedhur në Komisionin e trajnerëve të Evropës

Foto: IJU

1 May, 2020 @1:07

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) i ka dërguar letër Federatës së Xhudos së Kosovës (FXHK) duke i bërë të ditur…

VIDEO CONFERENCE

Një numër i Federatave, e gatshme për vazhdim të garave

Foto: KOK

1 May, 2020 @0:58

Krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) kanë mbajtur të enjten një video takim me krerët e federatave sportive ët…

FONDI EMERGJENT

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për klubet e rrezikuara

10 April, 2020 @19:54

Pandemia coronavirus po prek çdo pjesë të jetës dhe ndër më të rrezikuarat është sporti, që është në nivelin zero,…

EDHE TESTI NR. 2 NEGATIV

Boksierët e Kosovës, negativ në coronavirus

2 April, 2020 @21:21

Përfundimisht, ekipi Olimpik i boksierëve të Kosovës është negativ në coronavirus. Para pak çastesh KOK ka zyrtarizuar njoftimin, ndërsa…

CORONAVIRUS

Cila Federatë sa përfitoi nga Ministria?!

31 March, 2020 @22:14

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka dalë e para në shumën e përfituar, të ndara si ‘infuzion’ për sportet…

Të gjitha lajmet nga Të tjera