Të gjitha lajmet

PREMIER LEAGUE

Mateta transferohet te Crystal Palace

Foto: Getty Images

Mateta transferohet te Crystal Palace


21 January, 2021 @13:39

Crystal Palace ka konfirmuar se kanë nënshkruar një marrëveshje në formë huazimi me Jean-Philippe Mateta për një periudhë 18-mujore, me opsion për ta blerë.

Shqiponjat kanë pasur një interes në sulmuesin francez që nga merkato e verës, sipas Simon Jones të Daily Mail. Sidoqoftë, ata e refuzuan mundësinë për të nënshkruar atë në atë kohë për shkak të vlerësimit të Mainz.

Sidoqoftë, tani Palace kanë arritur një marrëveshje me klubin gjerman për 23-vjeçarin. Ata thuhet se do të paguajnë një tarifë fillestare huazimi prej 3 milion Euro, para se të nënshkruajnë me të për 15 milion Euro kur të vijë fundi i marrëveshjes së huazimit.

Mateta arrin pas një sezoni mbresëlënës me Mainz. Ai ka shënuar gola në 17 paraqitje deri më tani këtë sezon, përfshirë dy hat-tricks. Me moshë vetëm 23 vjeç, ardhja e francezit sinjalizon qasjen e vazhdueshme të Palace për të nënshkruar lojtarë të rinj për të ulur moshën mesatare të skuadrës së tyre. Roy Hodgson ka një nga skuadrat më të vjetra në Premier League dhe si rezultat, ata po kërkojnë ta ndryshojnë gradualisht këtë.

Mateta është një sulmues i ngjashëm me atë aktual në detyrë - Christian Benteke. Ai qëndron në 1.93 m dhe shkëlqen në sjelljen e shokëve të tij të skuadrës në lojë. Sidoqoftë, ndoshta ndryshe nga Belgu, Mateta është i kënaqur me topin në këmbë, duke treguar gjithashtu ritëm të shpejtë dhe shkathtësi.


PREMIER LEAGUE

Salah hyn në histori të ekipit

Premier League

Salah hyn në histori të ekipit

01/02/21 @ 14:35

BRIGHTON 1-0 TOTTENHAM

Humbja e dytë me radhë për Mourinhon

Premier League

Humbja e dytë me radhë për Mourinhon

31/01/21 @ 22:07

VIDEO

Shaqiri asiston në fitoren e Liverpoolit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri asiston në fitoren e Liverpoolit

31/01/21 @ 20:40

ARSENAL - UNITED

Arsenal-United barazojnë, City “gëzohet”

Premier League

Arsenal-United barazojnë, City “gëzohet”

30/01/21 @ 20:32

SPURS

Mou: Pas lëndimit të Kane-it, shpresat te Bale

Premier League

Mou: Pas lëndimit të Kane-it, shpresat te Bale

30/01/21 @ 11:59

SPURS

Konfirmohet se sa kohë do të mungojë Kane

Premier League

Konfirmohet se sa kohë do të mungojë Kane

30/01/21 @ 11:35

HAMMERS

West Ham prezanton Jesse Lingardin

Premier League/Transfere

West Ham prezanton Jesse Lingardin

29/01/21 @ 22:56

LIVERPOOL

Klopp: Na duhet një mbrojtës

Premier League/Transfere

Klopp: Na duhet një mbrojtës

29/01/21 @ 18:40

PREMIER LEAGUE

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

Premier League

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

29/01/21 @ 15:25

MEDIA TALK

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

Premier League/Transfere

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

29/01/21 @ 14:54


Të gjitha lajmet nga Premier League