Të gjitha lajmet

KONTRATA

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

Foto: PSG

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij


24 January, 2021 @14:27

Kylian Mbappe nuk e di ende nëse do e rinovojë kontratën e tij me PSG.

Ai duhet të marrë një vendim muajt e ardhshëm lidhur me të ardhmen e tij në skuadrën parisiene dhe nëse ai vazhdon kontratën, do të vazhdojë edhe për shumë vite në kryeqytetin francez.

Sipas L’Equipe, Mbappe aktualisht po kërkon që ekipi parisien të luftojë çdo sezon për trofeun e Champions League, por sa i përket këtij aspekti duket se Mbappe nuk është i kënaqur.

Drejtori sportiv Leonardo Araujo tashmë ka përgatitur ofertën për të zgjatur kontratën e yllit, duke i ofruar atij një pagë shumë më të lartë se që e ka tani. Nëse Mbappe nuk arrin ta rinovojë kontratën e tij këtë sezon, klubi do të detyrohet ta shesë atë gjatë verës, pasi humbjet arrijnë deri në 240 milionë euro dhe kampioni në fuqi i Ligue 1 nuk ka mundësi ta lejojë atë të lirë.

Mbappe këtë sezon në kampionatin francez, deri më tani ka luajtur 13 ndeshje duke shënuar 14 gola dhe duke asistuar 6 herë.


PARIS

Neymar 100

Ligue 1

Neymar 100

22/01/21 @ 23:27

LIGUE 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

Ligue 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

22/01/21 @ 23:00

OLYMPIQUE

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

Serie A/Ligue 1/Transfere

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

22/01/21 @ 00:31

DREJT EKIPIT TË RI

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

Serie A/Ligue 1/Transfere

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

21/01/21 @ 11:41

MEDIA TALK

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

Ligue 1/La Liga/Transfere

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

20/01/21 @ 11:42

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Ligue 1/La Liga/Transfere

Monaco tenton transferimin e Marcelos

19/01/21 @ 12:08

ARBËR ZENELI

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

17/01/21 @ 20:56

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

17/01/21 @ 17:50

ANGERS - PSG

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

Ligue 1

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

16/01/21 @ 23:31

VENDI I PARË

PSG synon vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1

PSG synon vendin e parë në Ligue 1

16/01/21 @ 20:30


Të gjitha lajmet nga Ligue 1