Të gjitha lajmet

ATLETIKË

Musa Hajdari përfundon Evropianin

Musa Hajdari përfundon Evropianin

9 August, 2018 @12:56

Atleti ynë, Musa Hajdari ka përfunduar i tridhjeti në mesin e tridhjetetre atletëve në kualifikimet në vrapim 800m në Kampionatin Evropian të atletikës. Hajdari kaloi këtë distancë në kohë prej 1’49”47, që është më shpejtë se koha që kishte pasur në Lojërat Mesdhetare kur kishte përfunduar i trembëdhjeti me 1’51”26. Pardje, Gresa Bakraçi në të njëjtën disiplinë kishte përfunduar e tridhjetenjëta.

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 August, 2018 @22:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles dhe hedhjen e çekanit. Tek finalja e parë e…

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Finale evropiane

FIVB

19 October, 2018 @15:15

Italia u rikthye në setin e pestë të rikthente epërsinë për finalen e Kampionatit Botëror në volejboll për femra. …

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

FOTO: kosovahandball.info

18 October, 2018 @21:08

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës në hendboll do të zhvilloj dy ndeshje miqësore me Luksemburgun, në kuadër të përgatitjeve për…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

NIS STINORI NË VOLEJBOLL

Luboteni dhe Prishtina me 3-0 nisin stinorin

Foto: FVK

8 October, 2018 @11:30

Skuadrat e Lubotenit dhe Prishtinës kanë nisur në mënyrë perfekte stinorin e ri të Superligës së Kosovës në volejboll, duke…

Të gjitha lajmet nga Të tjera