Të gjitha lajmet

XHUDO

Nakamura, xhudisti japonez që do ta përfaqësojë Kosovën

Foto: Driton Kuka

Nakamura, xhudisti japonez që do ta përfaqësojë Kosovën

4 December, 2019 @15:23

Me një foto të postuar nga kampi stërvitor në Slloveni, Driton Kuka, trajneri i mirënjohur i xhudistëve të Kosovës, ka bërë të ditur që një xhudist japonez me mbiemrin Nakamura do të aplikojë për nënshtetësi të Kosovës shumë shpejt dhe do ta përfaqësojë Kosovën në garat e xhudos përgjatë viteve të ardhshme.

Më tutje në postimin e tij, Kuka ka njoftuar që Kosova e mbyll vitin 2019 me plot 6 medalje elitare në turnetë e ndryshëm të xhudos, ndërkohë që gara e fundit sivjet do të jetë në Qingdao të Kinës, garë e rëndësishme për pikë para Olimpiadës së Tokios.

Postimi i plotë:

 

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

GRAND SLAM / PARIS

Distria e artë në Paris

Foto: DritonKuka/fb

8 February, 2020 @17:57

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka mposhtur në finale të Grand Slamit të Parisit italianen Odette Giuffrida, për tu stolisur me…

Të gjitha lajmet nga Të tjera