Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U17 - HENDBOLL

Nisin përgatitjet për ndeshjet e evropianit

Foto: FHK

Nisin përgatitjet për ndeshjet e evropianit


Teksti: FHK

29 July, 2021 @9:49

Kanë filluar pardje stërvitjet e Kombëtares U17 të Kosovës në hendboll.

Nën udhëheqjen e trajnerit Arben Parduzi dhe Granit Sahiti vajzat tona kanë ushtruar sot pasdite në palestrën e qytetit në Ferizaj.

Kombëtarja do të përgatitet deri më 5 gusht në Ferizaj. Ku me 7 gusht , Kosova U17 e luan ndeshjen e parë të Evropianit që mbahet në Klaipeda të Lituanisë.

Te vajzat ka vendosmëri që ta japin më të mirën në stërvitje që të jenë gati për Evropian.

HENDBOLLISTET:


1 Blenarda Bytyqi KHF Istogu
3 Elona Hyseni KHF Trepça
5 Arlinada Maloku KHF Samadrexha
6 Klea Ajvazi KHF Prishtina
7 Rina Bashota KHF Dukagjini
11 Erza Tafilaj KHF Istogu
12 Butrintë Kabashi KHF Shqiponja
14 Elda Varaki KHF Vëllaznimi
15 Doresa Rugova KHF Istogu
16 Selvije Mullakadrija KHF Vëllaznimi
17 Elisa Frrokaj KHF Shqiponja
18 Flaka Hoti KHF Ferizaj
20 Ornela Haxhiu HK Malmon(SWE)
21 Elsa Kongjeli KHF Prishtina
23 Agnesa Hysa KHF Vushtrria
27 Eriona Gecaj KHF Jusuf Gervalla
35 Olta Cecelija KHF Vushtrria
44 Arona Krasniqi KHF Prishtina.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga