Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

DRITON KUKA

Kosova mbi të gjitha

Foto: dritonkuka/fb

Kosova mbi të gjitha


26 July, 2021 @12:32

Driton Kuka jashtëzakonisht i lumtur për arritjet e tij, ndërsa në postimin e tij të menjëhershëm pas fitores së Norës në xhudo, ka postuar një fotografi të ekipit të tij dhe shkurt ka shkruar.

“Me kampionen olimpike numër 3, për popullin shqiptar! Kosova mbi të gjitha,” ka shkruar Kuka.

Trajneri mjeshtër i xhudos, Driton Kuka, ka udhëhequr tashmë Majlinda Kelmendin për medalje të artë në Rio 2016 dhe Distria Krasniqin e Nora Gjakovën në të artë, në Tokio 2020.


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike