Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOK

KOK shpërblen olimpistët

KOK shpërblen olimpistët


Teksti: KOK

2 September, 2021 @10:27

KOK shpërblen me nga 10 mijë euro kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës, me në krye presidentin Ismet Krasniqi, ka vendosur të shpërblejë kampionet olimpike, xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Të dy medalistet e arta olimpike do të shpërblehen me nga 10 mijë euro.

Krahas tyre, me shumën në vlerë prej 5 mijë euro është shpërblyer trajneri i kampioneve olimpike, Driton Kuka.

Po ashtu, Bordi Ekzekutiv vendosi që nëntë sportistët tjerë, pjesëmarrës në LO Tokio 2020, të shpërblehen me nga 500 euro.

Krahas shpërblimit të KOK, kampionet olimpike, po ashtu do të marrin edhe shpërblimin nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport, bazuar në rregulloren për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare


NGA FEDERATA

Garat evropiane, shtyejnë startin e Superligës!

FHK Superliga

Garat evropiane, shtyejnë startin e Superligës!

30/08/21 @ 22:26

HENDBOLL

Edicioni i ri në hendboll fillon me derbi

FHK Superliga

Edicioni i ri në hendboll fillon me derbi

24/08/21 @ 17:04

HENDBOLL

Më 11 shtator fillon edicioni i ri i garave

FHK Superliga

Më 11 shtator fillon edicioni i ri i garave

23/08/21 @ 19:09

GJYLE

Muhamet Ramadani i gjashti në Botërorin U20

Të tjera

Muhamet Ramadani i gjashti në Botërorin U20

19/08/21 @ 18:39

SUZUKA

Rastet me COVID-19, qeveria anulon garën në Japoni

Motosports

Rastet me COVID-19, qeveria anulon garën në Japoni

18/08/21 @ 14:06

KOSOVA U19

Kosova U19 pëson nga Holanda në Kampionatin Evropian

FHK Superliga

Kosova U19 pëson nga Holanda në Kampionatin Evropian

17/08/21 @ 20:38

BOKS

Nipi i Muhammed Ali-së, fillon karrierën me nokaut

Të tjera

Nipi i Muhammed Ali-së, fillon karrierën me nokaut

16/08/21 @ 23:10

OLIMPIADA DIMËRORE

Albin Tahiri i vetëm, bart flamurin e Kosovës në LO “Pekini 2022”

Lojërat Olimpike

Albin Tahiri i vetëm, bart flamurin e Kosovës në LO “Pekini 2022”

04/02/22 @ 10:06

WINTER OLYMPICS - BEIJING 2022

Olimpistët nisen drejt Pekinit

Lojërat Olimpike

Olimpistët nisen drejt Pekinit

29/01/22 @ 11:39

E PARA NË HISTORI TË KOSOVËS

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

Lojërat Olimpike/Të tjera

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

14/01/22 @ 14:45

TOKYO 2020

Përfundojnë Lojërat Olimpike, Kosova lë 50 shtete prapa

Lojërat Olimpike

Përfundojnë Lojërat Olimpike, Kosova lë 50 shtete prapa

08/08/21 @ 19:44

TOKYO 2020

Brazili për herë të dytë rresht i artë në futboll

Lojërat Olimpike

Brazili për herë të dytë rresht i artë në futboll

07/08/21 @ 18:47

TOKYO 2020 — HENDBOLL

Franca, e artë olimpike në hendboll

Lojërat Olimpike/FHK Superliga

Franca, e artë olimpike në hendboll

07/08/21 @ 16:13

TOKYO 2020

Për të katërtën herë rresht, SHBA e artë në basketboll

Lojërat Olimpike

Për të katërtën herë rresht, SHBA e artë në basketboll

07/08/21 @ 09:35

TOKYO 2020

Suedia për herë të dytë rresht pëson në finale, Kosovarja e argjendtë

Lojërat Olimpike

Suedia për herë të dytë rresht pëson në finale, Kosovarja e argjendtë

06/08/21 @ 18:55

TOKYO 2020

Bllokada e Batumit dërgon Francën në finale

Lojërat Olimpike

Bllokada e Batumit dërgon Francën në finale

05/08/21 @ 16:57

TOKYO 2020

Filluan me humbje, kualifikohen për herë të 4 rresht në finale

Lojërat Olimpike

Filluan me humbje, kualifikohen për herë të 4 rresht në finale

05/08/21 @ 08:56


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike