Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020 — XHUDO

Pensionohet Mbretëresha Majlindë

Pensionohet Mbretëresha Majlindë


26 July, 2021 @14:25

Kampionja e parë Olimpike e Kosovës, Majlinda Kelmendi, i ka dhënë fund karrierës së saj aktive në xhudo.

Njoftimin e ka bërë të ditur sot KTV në një bisedë me Kelmendin, që ka bërë të ditur për vendimin e saj.

Majlinda Kelmendi ka fituar të artën e parë për Kosovën në Olimpiadën Rio2016, në pjesëmarrje të parë të Kosovës në një Olimpiadë.

“Kam qenë në dyshime të vazhdoj këtë vit apo të largohem, por për hatër të Tonit kam vazhduar deri në Olimpiadë,” ka thënë fillimisht ajo.

“Nuk e kam pritur të përfundojë kështu, por kështu paska qenë e shkruar, i kam sjellë Kosovës mjaft emocione, lot, e tash është radha e të tjerëve. Do të jem afër Tonit me u mundu me nxjerrë talentë tjerë nga Kosova,” ka shtuar ndër të tjera 30-vjeçarja pejane.

Majlinda Kelmendi ka garuar në tri Olimpada. Pasi që Kosova nuk ishte e pranuar, në Londër 2012 u paraqit me flamurin e Shqipërisë, ndërsa në Rio 2016 bëri historinë për Kosovën dhe tash në Tokio 2020, ku u eliminua në rrethin e parë.

Dy herë kampionja e botës, një herë e bronztë në botë, katër herë kampione e Evropës dhe një e bronztë - janë medaljet tjera që i ka sjellë Majlinda, pa numëruar triumfet e shumta në Grand Slam, Grand Prix dhe një Masters.

 


DRITON KUKA

Kosova mbi të gjitha

Lojërat Olimpike/Xhudo

Kosova mbi të gjitha

26/07/21 @ 12:32

TOKYO 2020 — XHUDO

Mrekullia e xhudos kosovare, Nora Gjakova merr të artën në Tokio

Lojërat Olimpike/Xhudo

Mrekullia e xhudos kosovare, Nora Gjakova merr të artën në Tokio

26/07/21 @ 12:07

XHUDO

Akil Gjakova mposhtet, e mbyllë pa medalje

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akil Gjakova mposhtet, e mbyllë pa medalje

26/07/21 @ 10:57

TOKYO 2020 — XHUDO

Historike! Kosova merr edhe medaljen e dytë, Nora në finale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Historike! Kosova merr edhe medaljen e dytë, Nora në finale

26/07/21 @ 10:34

BASKETBOLL

Doncic i pakapshëm edhe në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Doncic i pakapshëm edhe në Lojërat Olimpike

26/07/21 @ 09:54

TOKYO 2020 — XHUDO

Akili ndalet në kohën shtesë, mbetet në luftë për të bronztën

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akili ndalet në kohën shtesë, mbetet në luftë për të bronztën

26/07/21 @ 09:06

DRITON KUKA

Kosova mbi të gjitha

Lojërat Olimpike/Xhudo

Kosova mbi të gjitha

26/07/21 @ 12:32

TOKYO 2020 — XHUDO

Mrekullia e xhudos kosovare, Nora Gjakova merr të artën në Tokio

Lojërat Olimpike/Xhudo

Mrekullia e xhudos kosovare, Nora Gjakova merr të artën në Tokio

26/07/21 @ 12:07

XHUDO

Akil Gjakova mposhtet, e mbyllë pa medalje

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akil Gjakova mposhtet, e mbyllë pa medalje

26/07/21 @ 10:57

TOKYO 2020 — XHUDO

Historike! Kosova merr edhe medaljen e dytë, Nora në finale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Historike! Kosova merr edhe medaljen e dytë, Nora në finale

26/07/21 @ 10:34

BASKETBOLL

Doncic i pakapshëm edhe në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Doncic i pakapshëm edhe në Lojërat Olimpike

26/07/21 @ 09:54

TOKYO 2020 — XHUDO

Akili ndalet në kohën shtesë, mbetet në luftë për të bronztën

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akili ndalet në kohën shtesë, mbetet në luftë për të bronztën

26/07/21 @ 09:06

TOKYO 2020 — XHUDO

Nora Gjakova në gjysmëfinale, një fitore larg finales

Lojërat Olimpike/Xhudo

Nora Gjakova në gjysmëfinale, një fitore larg finales

26/07/21 @ 09:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Akil Gjakova ndaj jemenasit

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akil Gjakova ndaj jemenasit

26/07/21 @ 00:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Nora Gjakova pret austriaken ose holandezen në duelin e parë

Lojërat Olimpike/Xhudo

Nora Gjakova pret austriaken ose holandezen në duelin e parë

25/07/21 @ 23:56

DREAM TEAM

SHBA pëson pas 17 viteve

Lojërat Olimpike

SHBA pëson pas 17 viteve

25/07/21 @ 22:50


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike