Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Oltion Beshiri mbyll aventurën në Metalac

BOROZANI / D.S

Oltion Beshiri mbyll aventurën në Metalac

5 June, 2018 @13:14

Pas aventurës 2-vjeçare te skuadra e MRK Metalac në Kroaci, Oltion Beshiri ka njoftuar për largimin e tij nga kjo skuadër.

Në një bisedë me Borozani.com, Beshiri ka bërë të ditur që kishte ardhur koha për të ndryshuar ambient, ndërsa skuadra e tij e re do të bëhet e ditur më vonë. Gjithashtu, në postimin e tij në Facebook ai ka falënderuar skuadrën kroate për kohën e mirë që e kaloi aty.

Para se të kalonte te Metalaci, Beshiri ishte pjesë e klubit hendbollistik “KH Prishtina”, derisa ai mbetet edhe më tutje pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në hendboll.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga