Të gjitha lajmet

KOSOVA

Hendbollistet kosovare mbyllin kualifikimet me humbje

Foto: kosovahandball.info

Hendbollistet kosovare mbyllin kualifikimet me humbje

3 June, 2018 @9:58

Përfaqësuesja e femrave në hendboll ka mbyllur kualifikimet për Kampionatin Evropian, duke pësuar edhe humbjen e gjashtë, në po aq ndeshje.

Kosovaret janë mposhtur nga Holanda me rezultat 42-16 dhe kështu holandezët sigurojnë kualifikimin në Francë, ku nga grupi i shtatë i Kosovës shkojnë edhe hungarezet. Bjellorusia mbetet e treta me dy fitoret e vetme të shënuara ndaj Kosovës.

Më poshtë janë paraqitur të gjitha rezultatet e Kosovës në fazën e parë dhe të dytë kualifikuese drejt “Euro 2018”.

Faza e parë

Kosova – Gjeorgjia 30:19
Izraeli – Kosova 25:32

Faza e dytë

Hungaria – Kosova 37:12
Kosova – Holanda 12:40
Kosova – Bjellorusia 22:31
Bjellorusia – Kosova 41:18
Kosova – Hungaria 15:37
Holanda – Kosova 42:16

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga