Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

Wawrinka s’kalon raundin e parë

28 May, 2018 @19:12

guillermo garcia-lopez (spanjë) 6 3 4 7 6
stanislas wawrinka (zvicër) 2 6 6 6 3

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani Stanislas WaWrinka nuk ka arritur t’i bëj ballë Guillermo Garcia-Lopezit në duelin e gjatë, pesë sete.

“Renditja e ATP listës nuk gënjen. Nëse luan je në krye të saj, nëse nuk je, je poshtë. Tash e tutje, do të më duhen ëildcard-at për të marrë pjesë në turne të ndryshëm. Gjithashtu, do të marr pjesë edhe në turne të nivelit më të ulët për të kthyer veten në formë,” kanë qenë fjalët e Wawrinkas, i cili si duket e kishte pritur eliminimin pasi që nuk ishte në formën e tij më të mirë pas lëndimit.

Garcia-Lopez e mposhti zviceranin 6-2, 3-6, 4-6, 7-6 dhe 6-3 për të kaluar në xhiron e dytë të French Openit.FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

28 May, 2018 @17:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me radhë për Besën e Pejës, që ka mposhtur 2-0…

MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

27 May, 2018 @17:42

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të jashtëzakonshme sot në Monaco, për të fituar garën për…

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 May, 2018 @12:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës së Kosovës në hendboll. Ndeshjen e parë në Ferizaj Prishtina…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Furia spanjolle vazhdon

Foto: eurosport.com

18 January, 2019 @11:46

Shtatëmbëdhjetë herë fituesi i Grand Slameve, Rafael Nadal, pa shumë telashe ka arritur të kalojë pengesën e raundit të tretë…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Eliminon mbrojtësen e titullit

Foto: AusOpen/fb

18 January, 2019 @11:39

Tenistja ruse Maria Sharapova ka arritur të tregojë një performancë dominuese në përballje ndaj kampiones aktuale të Australian Open. …

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Ndeshja jubilare, arrin 1/8 e finales

Foto: AusOpen/fb

18 January, 2019 @11:26

Roger Federer ka bërë edhe një hap drejt mbrojtjes së titullit në Australian Open, duke kaluar amerikanin Taylor Fritz në…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Tie-break në setin e pestë, për kualifikim

Foto: AusOpen/fb

17 January, 2019 @14:23

Bartësi i tetë i turneut Australian Open 2019, Kei Nishikori, është dashur të shkojë deri në tie-break të setit të…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Bie ish kampioni, pas duelit epik

Foto: AusOpen,com

17 January, 2019 @13:06

Ndeshje titanike është zhvilluar sot në Melbourne ku kanadezi Milos Raonic ka arritur që pas katër seteve të eliminojë ish…

Të gjitha lajmet nga Tenis