Të gjitha lajmet

BADMINTON

Organizohet kampionati i vajzave

Foto: L.M / TOPSPORTI

Organizohet kampionati i vajzave

26 May, 2019 @17:38

Sot u organizua Kampionati i parë i Kosovës në badminton për vajzat në grupmosha të reja, në konkurrencën e çifteve.

Në Palestrën e Sporteve në qytetin e Kamenicës, në tri kategori garuan përfaqësueset nga gjashtë ekipe. Pos vendasve, klubit të badmintonit Arbëria në garë ishin edhe klubet Ulpiana, Don Boshko Gjilan, Dardania, dhe Prishtina.

Të tre titujt e kampioneve të Kosovës u takuan vajzave të Arbëria nga i cili klub Fiona Morina dhe Rona Basha triumfuan në U-13; Laurinda dhe Arianiat Morina në U-15, dhe Arbnora Basha e Elona Qehaja në U-17.

EJU

Kuka i zgjedhur në Komisionin e trajnerëve të Evropës

Foto: IJU

1 May, 2020 @1:07

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) i ka dërguar letër Federatës së Xhudos së Kosovës (FXHK) duke i bërë të ditur…

VIDEO CONFERENCE

Një numër i Federatave, e gatshme për vazhdim të garave

Foto: KOK

1 May, 2020 @0:58

Krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) kanë mbajtur të enjten një video takim me krerët e federatave sportive ët…

FONDI EMERGJENT

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për klubet e rrezikuara

10 April, 2020 @19:54

Pandemia coronavirus po prek çdo pjesë të jetës dhe ndër më të rrezikuarat është sporti, që është në nivelin zero,…

EDHE TESTI NR. 2 NEGATIV

Boksierët e Kosovës, negativ në coronavirus

2 April, 2020 @21:21

Përfundimisht, ekipi Olimpik i boksierëve të Kosovës është negativ në coronavirus. Para pak çastesh KOK ka zyrtarizuar njoftimin, ndërsa…

CORONAVIRUS

Cila Federatë sa përfitoi nga Ministria?!

31 March, 2020 @22:14

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka dalë e para në shumën e përfituar, të ndara si ‘infuzion’ për sportet…

Të gjitha lajmet nga Të tjera