Të gjitha lajmet

BADMINTON

Organizohet kampionati i vajzave

Foto: L.M / TOPSPORTI

Organizohet kampionati i vajzave

26 May, 2019 @17:38

Sot u organizua Kampionati i parë i Kosovës në badminton për vajzat në grupmosha të reja, në konkurrencën e çifteve.

Në Palestrën e Sporteve në qytetin e Kamenicës, në tri kategori garuan përfaqësueset nga gjashtë ekipe. Pos vendasve, klubit të badmintonit Arbëria në garë ishin edhe klubet Ulpiana, Don Boshko Gjilan, Dardania, dhe Prishtina.

Të tre titujt e kampioneve të Kosovës u takuan vajzave të Arbëria nga i cili klub Fiona Morina dhe Rona Basha triumfuan në U-13; Laurinda dhe Arianiat Morina në U-15, dhe Arbnora Basha e Elona Qehaja në U-17.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga