Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U19 NË EURO DIV B

Pas humbjes, sot ndeshjet për plasman përfundimtar

Pas humbjes, sot ndeshjet për plasman përfundimtar


17 July, 2021 @9:54

Kosova U19 në konkurrencë të femrave pasi që u mposht nga Maqedonia Veriore U19 ditë më parë 33-16 tashmë do të zhvillojë duelet për plasmanin përfundimtar në Evropianin e Divizionit B që po mbahet në Shkup.

Kosova U19 ka përfunduar në pozitë të katërt në grupin e saj dhe sot takohet me Islandën U19, që ishte e treta në grupin tjetër.

Ndeshja Kosova U19 - Islanda U19 fillon prej orës 12:30 sot, ndërsa fitorja do të mbante shpresat e vajzave për përfundim sa më të lartë në renditjen përfundimtare të këtij turneu.TABELAT PERFUNDIMTARE TE GRUPET:

GRUPI A:

1. Bellorusia 6 pikë; (kual. gj'finale)
2. Polonia 3 pikë; (kual. gj'finale)
3. Islanda 3 pikë;
4. Finlanda 0 pikë.
GRUPI B:

1. Ishujt Faroe 7 pikë; (kual. gj'finale)
2. Holanda 6 pikë; (kual. gj'finale)
3. Maqedonia Veriore 5 pikë;
4. Kosova 2 pikë;
5. Bosnja e Hercegovina 0 pikë.

 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga