Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CORONAVIRUS

Shtyhen edhe dy garat tjera pas Australian GP

Shtyhen edhe dy garat tjera pas Australian GP


13 March, 2020 @13:43

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka bërë të ditur se për shkak të pandemisë coronavirus, është marrë vendimi që të shtyhen edhe dy garat tjera në Formula 1 pas garës fillestare që do të duhej të mbahej në Australian GP.

Kështu, sot është vendosur që të shtyhen edhe Bahrein GP (20-22 mars) dhe Vietnam GP (3-5 prill). Si rezultat i kësaj, Formula 1 pritet të nis stinorin në Evropë, kah fundi i muajit maj, që gjithashtu do të vendoset varësisht nga situta e krijuar.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports