Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANULOHET GARA FILLESTARE E SEZONIT

F1: Nuk fillon sezoni

F1: Nuk fillon sezoni


13 March, 2020 @0:17

Para pak çastesh edhe Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit FIA ka marrë vendimin për të ndalë të gjitha aktivitetet rreth fillimit të stinorit për garat e Formula 1.

Kështu, në bashkëpunim me organizatorët e Austrlian GP, është marrë Vendimi për anulim të ngjarjes - që shënonte fillimin e stinorit të garës më të shpejtë në botë.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports