Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Maria Sharapova e jep lamtumirën

REUTERS/Arkiv

Maria Sharapova e jep lamtumirën


26 February, 2020 @14:46

Pesë herë fituesja e Grand Slameve, rusja Maria Sharapova, i ka dhënë lamtumirën tenisit.

Tenistja 32 vjeçe ka bërë të ditur për Vogue se trupi i saj ka filluar “të keqësohet” pas disa lëndimeve në krah që ka pasur dhe kjo e ka bërë atë të vendos për të lënë këtë sport.

Rusja ka fituar Wimbledonin në vitin 2004 me moshën 17 vjeçare, ndërsa së fundi ka fituar Roland Garrosin në vitin 2014.

Ajo ka fituar të gjitha Grand Slamet së paku njëherë: Wimbledon 2004, US Open 2006, Australian Open 2008 dhe Roland Garros 2012 dhe 2014.

AUSTRALIAN OPEN 2021

Nuk ka tretman special, refuzohet Djokovic

19 January, 2021 @11:55

Nuk do të ketë “tretman special” për lojtarët e karantinuar në Australian Open. Ky ka qenë mesazhi që e dha…

AUSTRALIA OPEN

Federeri mungon në Australia Open

29 December, 2020 @10:21

Njëri ndër teniserët më të mirë në histori të tenisit, Roger Federer, nuk do të merr pjesë në Australia Open. …

PEJA OPEN 2020

Mbyllet me sukses edicioni i dytë i Peja Open 2020

Foto: Peja Open 2020

3 September, 2020 @19:38

Ka përfunduar me sukses edicioni i dytë i turneut “Peja Open 2020”, turne ndërkombëtar i tenisit. Këtë vit, për…

PEJA OPEN 2020

Peja Open 2020, gati për edicionin e dytë

Peja Open 2020

27 August, 2020 @15:54

Për herë të dytë në histori të tenisit të Kosovës, në Pejë do të organizohet një turne në kuadër të…

GJAKOVË

250 mijë euro për finalizimin e kompleksit të tenisit në Gjakovë

Fotot: VloraDumoshi/fb

21 May, 2020 @20:34

Ministrja e Sportit të Kosovës Vlora Dumoshi ka bërë të ditur sot se gjatë qëndrimit në Gjakovë, ka nënshkkruar edhe…

Të gjitha lajmet nga Tenis