Të gjitha lajmet

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë ndeshjet e xhiros XV të Superligës së vendit.

Tash, në pjesë të dytë të stinorit ekipet luftojnë për çdo pikë, pasi që pas katër xhirove, pra me XVIII të zhvilluara, përfundon faza e parë e stinorit.

Më pas liga ndahet në Superligën A, ku gjashtë skuadrat e para në tabelë bartin pikët mes vete dhe luftojnë për titull.

Ndërsa në Superligën B, mbesin katër skuadrat e poshtme të tabelës, që bartin pikët e tyre mes vete në këtë ligë dhe luftojnë për mbijetesë.

Superligën A zhvillohen dhjetë xhiro, pas së cilës shpallet kampioni. Ndërsa në Superligën B zhvillohen edhe gjashtë xhiro.

Duelet e Xhiros XV:

Prishtina-Vushtrria
Llapi-Besa
Drenica-Kastrioti
Prizreni-Trepça
Vëllaznimi-Drita

SUPERLIGA / TABELA AKTUALE:

1. Besa 28p
2. Prishtina 26p
3. Trepça 20p
4. Kastrioti 18p
5. Vushtrria 15p
6. Vëllaznimi 12p
7. Drenica 8p
8. Prizreni 7p
9. Llapi 6p
10. Drita 0p.

FONDI EMERGJENT

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për klubet e rrezikuara

10 April, 2020 @19:54

Pandemia coronavirus po prek çdo pjesë të jetës dhe ndër më të rrezikuarat është sporti, që është në nivelin zero,…

EDHE TESTI NR. 2 NEGATIV

Boksierët e Kosovës, negativ në coronavirus

2 April, 2020 @21:21

Përfundimisht, ekipi Olimpik i boksierëve të Kosovës është negativ në coronavirus. Para pak çastesh KOK ka zyrtarizuar njoftimin, ndërsa…

CORONAVIRUS

Cila Federatë sa përfitoi nga Ministria?!

31 March, 2020 @22:14

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka dalë e para në shumën e përfituar, të ndara si ‘infuzion’ për sportet…

OLIMPIADA

Tokio 2020, bartet në 2021

24 March, 2020 @15:32

Zyrtarisht sot edhe Olimpiada e Tokios që ishte në plan të mbahej në korrik të këtij viti, është shtyer për…

TRAJNER SPANJOLL TE BESA

Besa Famgas me trajner spanjoll

10 March, 2020 @19:08

Kampionia e shumëfishtë e Kosovës, Besa Famgas, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit, spanjollin Juan Javier Cabanas. Ekipi…

Të gjitha lajmet nga Të tjera