Të gjitha lajmet

GRAND SLAM / PARIS

Distria e artë në Paris

Foto: DritonKuka/fb

Distria e artë në Paris

8 February, 2020 @17:57

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka mposhtur në finale të Grand Slamit të Parisit italianen Odette Giuffrida, për tu stolisur me medaljen e artë.

Pejania Krasniqi ka pasur katër duele të zhvilluara deri sa arriti finalen. Ajo i mposhti tre me ippon dhe një me wazaari për të arritur te italiania në finale.

E aty, Krasniqi fitoi dhe kështu arriti që të merr për herë të parë medalje të artë si seniore, nga njëri ndër Grand Slamët në prestigjioz në botën e xhudos.

Në rrugëtimin e saj drejt të artës, Distria fitoi algjerianen Faiza Aissahine në raundin e dytë, pastaj kaloi francezen Penelope Bonna për të fituar fushën A duke e rrënuan japonezen Ai Shishime.

Në gjysmëfinale, Distria pati punë me brazilianen Sarah Menezes, për të arritur deri te Giuffrida, që siç dihet ka qenë edhe kundërshtarja e Majlindës në finale të Olimpiadës Rio 2016.

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

GRAND SLAM PARIS

Distria dhe Nora, para medaljeve të reja për Kosovën

8 February, 2020 @15:39

Dy xhudistet tepër të suksesshme të Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë pranë medaljeve të radhës në Grand Slam…

Të gjitha lajmet nga Të tjera